Genel Menu
:: Digiturk Kampanyaları
:: Bein Sports Kampanyaları
:: Digiturk Paketleri
:: Digiturk İnternet Paketleri
:: Digiturk HD
:: Digiturk Plus
:: Digiturk Bein Connect
:: Digiturk 4K
:: Digiturk Fatura
:: Digiturk Kumanda
:: Digiturk Teknik Destek
:: Digiturk Avantaj Paketi
:: Digiturk Bein Media
:: Digiturk Taşınma
:: İzmir Digiturk
:: Digiturk Yetkili Bayi
:: Digiturk Yetkili Servis
:: Faturasız Digiturk
:: Online Basvuru
 

 

 
 

Çözüm Ortağımız Olun...
 
:: Karşıyaka Nextstar Servisi

0 232 374 7 666
izmir-merkezi-uydu-sistemleri-gsm-telefon 0 549 374 7 600
izmir-merkezi-uydu-servisi-adres destek@netcomteknoloji.com

NETCOM TEKNOLOJİ , Nextstar KARŞIYAKA Uydu Servisi  olarak daima müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknolojik trendleri göz önünde bulunduruyor; ürün, servis ve uygulama yelpazemizi daima genişletmek için çalışıyoruz. Next&Nextstar Karşıyaka uydu servisi olarak hedefimiz her zaman; paydaşlarımızın desteği ile her geçen gün daha da iyiye gitmektir.

 izmir-uydu-hızlı-servis
Uzman Kadro Hızlı Servis Parça Garantisi Donanımlı Araç
Alanında uzman teknik servis kadromuz ile sizlere profesyonel ve güvenilir hizmet sunuyoruz.
Uydu Teknik  servislerinizde sizlere en kısa sürede uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
Tüm yapılan servis hizmetlerinde takılan parçaların firmamız tarafından 1 yıl garantisi vardır.
Tam donanımlı teknik servis araçlarımız ile servis sürecini hızlandırıyor sorunlarınızı çabuk gideriyoruz.

0 232 374 7 666  İZMİR Nextstar Yetkili Servisi  0 549 374 7 600


Eğer cihazınız “Sinyal Yok” uyarısını veriyorsa bu demektir ki uydudan gelen sinyallerin çanak ve lnb aracılığı ile cihazınıza ulaşmasında bir problem var. İşte bu problemin çözümleri ;


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisiİşlem 1

İlk olarak lütfen çanaktan dijital uydu alıcınıza gelen kablonun yerine sıkı bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol ediniz. Eğer bu kablo uydu alıcınızın girişine tam olarak oturmamışsa sinyal seviyesinin azalması ya da hiç gözükmemesi problemleri yaşanabilir. Eğer probleminiz bu ise kabloyu tam olarak oturttuğunuzda sinyal geri gelecektir.


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem

Lütfen diseqC ( birleştirici ) ayarlarınızı kontrol ediniz. DiseqC Lnb’lerden gelen iki kabloyu birleştiren küçük bir aygıttır. Kablo diseqC’in 1. girişine bağlı ise , cihazınızın menüsünde , uydu ayarları içinde sinyalini bulmaya çalıştığınız uydunun ayarlarında diseqC seçimine gelerek “1″ ya da “A” seçeneklerini bularak kayıt edin. Kablo birleştiricinin 2. , 3. veya 4. çıkışlarından da gelebileceği için lütfen bu bölümde diseqC seçeneklerini tarayınız. Önce 1(A) , sonra 2(B) , sonra 3(C) ve en son olarak 4(D) ‘ü deneyiniz. Eğer diseqC ayarlarınız bozuk ise bu dört seçeneği denediğinizde sinyali tekrar bulabileceksiniz.


Problem hala devam ediyor ise çanak ayarınız bozulmuş olabilir. Çanak ayarınızı düzeltmesi için .


karşıyaka-teknik-servis-sinyal-yok


0 232 374 7 666  KARŞIYAKA NEXTSTAR UYDU SERVİSİ  0 549 374 7 600


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem 3

Eğer probleminiz kablo , diseqC ayarları , çanak ayarı ve diseqc çıkışlarından kaynaklanmıyor ise kotrol etmeniz gereken nokta diseqC’nin kendisidir. DiseqC yağmurlu ve karlı havalarda zarar görebilir. Piyasada 10-15 $ civarında olan yeni bir diseqC alarak eskisinin yerine takabilirsiniz. Eğer diseqC arızası ise , yenisini taktığınızda sinyal geri gelecektir.


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem 4

Eğer problem diseqC ile ilgili değil ise LNB’nizi kontrol etmenin zamanı gelmiştir. LNB’ler yağmurlu ve karlı havalarda zarar görebilirler. Yeni LNB’ler piyasada ortalama olarak 15-20 $ civarında satılmaktadır. Eğer probleminiz LNB’den kaynaklanıyor ise , yeni LNB’nizi taktıktan sonra sinyal geri gelecektir.


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem 5

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra hala sinyal yok ise , herhangi başka bir uydu alıcısını kendi uydu alıcınız ile yer değiştirerek bir deneme yapınız. Eğer yeni uydu alıcısında sinyal var sizinkinde yok ise artık cihazınızın teknik servise gitme vakti gelmiş demektir.


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem

Cihazlar bu tür problemleri bulunduğunuz semtin elektrik sisteminden kaynaklanan bir hata sonucunda gösterirler. Cihazın içindeki teknik detaylardan bahsetmeye gerek yoktur. En kısa zamanda cihazınızın garanti belgesi ile cihazınızı aldığınız yerden önerilecek olan teknik servise gidiniz.


Next Nextstar Karşıyaka Uydu Servisi - İşlem 7

Ancak şunu biliniz ki her arıza garantiye girmemektedir. Cihazın kendiliğinden bir problem yaratması halinde garanti geçerlidir. Diğer arızalar ( içine su dökmek , semtinizin elektrik sisteminden doğacak problemler vb. ) garanti kapsamına girmez. Bu tür arızalar için teknik servise arızanızın boyutuna göre 20$ ‘dan 100$ ‘a kadar uzanabilecek teknik servis ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu duruma düşmemek için cihazınızın üstünü örtmeyiniz , kalorifer ya da herhangi bir ısı kaynağının yakınına cihazınızı koymayınız , cihazın üstüne vazo koymayınız. Aksi takdirde cihazınız garanti kapsamına girmeyen arızalar geçirebilir.


 karşıyaka-nextstar-uydu

Böyle bir Uydu Servisi İle yaptıracağınz işlemler , görüntü kayıpları yaşamanızı sıradan bir hale getirir ve maliyeti artırıcı sonuçlar doğuracaktır.


KARŞIYAKA NEXTSTAR UYDU ANTEN YETKİLİ TEKNİK SERVİSİ

Sıkça Sorulan Sorular ?


SD UYDU ALICISI NEDİR ?

SD (Standart Definition), standart yayın formatında olan yayınları almamızı sağlayan uydu alıcılarına SD uydu alıcısı denilmektedir. 720×576 çözünürlüğüne sahiptir. Genel kullanım alanları 82 Ekran üstünde pek tercih edilmez. Tüplü ve LCD televizyonlarda kullanılabilir.


HD UYDU ALICISI NEDİR ?

HD (High Definition), yüksek çözünürlüklü yayın formatında olan yayınları almamızı sağlayan uydu alıcısına HD uydu alıcısı denilmektedir. Bu yayınları izleyebilmemiz için Televizyonu muzunda HD (High Definition) yüksek çözünürlükte ki yayınlara uygun olması gerekmektedir. 1920×1080 Çözünürlüğüne kadar desteklerler.


TEK KABLO İLE 2 ODADA YAYIN İZLENEBİLİRMİ ?
Hayır. tek kablo ile 2 odanızda yayın izlenmesi teknik olarak hatalı bir işlemdir.
1 kablo 2 ye bolünüp her 2 televizyonda bulunan uydu alıcılarına bağlandığında şu sorunlar ile karşılaşılır. 2 uydu alıcısından birinin mutlaka belirli bir süre sonra tüner kartı yanacaktır ve hiç yayın alamaz hale gelecektir. 1 hafta veya 2 ay sürmesi önem arz etmiyor. mutlaka bu zararı görecektir. ayrıca 2 uydu alıcısı aynı anda çalıştığı taktirde her 2 tarafta bulunan uydu cihazının kanalları bundan etkilenecektir ve her 2 tarafta bulunan uydu cihazındaki çoğu kanalda sinyal alınamaz. örneğin her 2 uydu alıcısında aynı kanalın izlenemiceği gibi. Uydu cihazlarının tüner kartlarından belirli bir voltaj çıkar siz 2 kabloyu birleştirdiğiniz anda bu 2 voltaj kabloların birleşim noktasında birbirinin tüner kartına voltaj iletmeye çalışacaktır ve zayıf olan uydu alıcısının tüner kartındaki belirli diotlar bu voltaja karşı dayanamaz hale gelip bozulmasına neden olacaktır.


TEK ANTEN İLE DİĞER ODALARDA NASIL YAYIN İZLEYEBİLİRİM ?

Evet. tek bir çanak anten ile 8 odanıza kadar yayın aktarılabilir.Kısacası çanak antenizin önünde bulunan LNB kaç çıkışlı ise o kadar odada bağımsız olarak yayın alınabilceği anlamına gelir.


TEK ANTEN İLE 2 UYDU İZLENEBİLİRM İ?

Bu sorunun 2 cevabi vardır hem EVET hem HAYIR.

izlenmek istenilen uydulara göre değişim gösterir. örneğin Türksat4A uydusu 42 dereceden yayın yapmaktadır. Siz  13 veya 7 derecede yayın yapan uyduları izlemek istediğinizde bu mümkün olmucaktır. bu biraz uyduların derecelerin birbirine yakınlıklarıyla alakalı bir durumdur. örneğin 19 , 13 , 7 derecelerindeki 3 uydunın sinyalleri tek bir çanak antende toplanabilir fakat çanak anteninizin çapıda bu durumda farklılıklar oluşturulabilir. detaylı bilgi için bize mail gönderebilirsiniz.


HANGİ KANALLARI İZLYEBİLİRİM ?

Türksat-4A uydusunda ücretsiz olarak izlenebilir şuan 400 ile 500 arasında yayın bulunmaktadır. Her geçen gün yeni bir kanal eklenmesi veya çıkarılmasından dolayı kesin net bir sabit rakam bulunmuyor. Diğer uydu antenleri ile izlenebilir kanallar hakkında bilgi almak için bizi mail gönderebilirsiniz.


Karşıyaka Uydu Ofis : 0 232 374 7 666  Mobil Servis : 0 549 374 7 600


karşıyaka-nextstar-hd-uydu-alıcı


Kurulum Paketi 1


karşıyaka-nextstar-anten-70cm

Next 70 Cm Offset Çanak Anten 

karşıyaka-uydu-servisi-montaj-ayakkarşıyaka-uydu-servisi-anten-kablokarşıyaka-uydu-servisi-lnbkarşıyaka-uydu-servisi-f-konnektör


 TEKNİK ÖZELLİKLER

MODEL                Standart Kurulum Paketi

Tip Offset

MARKA               NEXT

Çap 70 cm

Garanti süresi 10 Yıl Paslanmazlık

Saç Kalınlığı 0.60 cm
Ürün Menşei     TÜRKİYE

Uzun yıllar kullanım imkanı.

Standart Kurulum Paketi İçeriği

70 cm Çanak Anten - Montaj Ayağı - Tekli Lnb

10 mt Rgu6 Kablo - 2 Adet F Konnektör


 Kurulum Paketi 2


karşıyaka-nextstar-anten-85cm

Next 85 Cm Offset Çanak Anten 

karşıyaka-nextstar-uydu-servisi-montaj-ayakkarşıyaka-uydu-kurulum-kablo    karşıyaka-uydu-servisi-hd-lnbkarşıyaka-uydu-servisi-sıkmalı-f-konnektör


 TEKNİK ÖZELLİKLER

MODELStandart Kurulum Paketi

Tip Offset

MARKA               NEXT

Çap 85 cm

Garanti süresi 10 Yıl Paslanmazlık

Saç Kalınlığı 0.60 cm
Ürün Menşei     TÜRKİYE

Uzun yıllar kullanınm.Kötü hava şartlarına uzun yıllar boyunca dayanacak HD Standartlara uygun kaliteli malzeme.

HD Kurulum Paketi İçeriği

85 cm Çanak Anten - Montaj Ayağı - HD Tekli Lnb Gold Serisi

10 mt HD Rgu6 Kablo - 2 Adet Presli F Konnektör


Kurulum Paketi 3


karşıyaka-nextstar-anten-100cm

Next 100 Cm Offset Çanak Anten 

karşıyaka-uydu-servisi-kurulumkarşıyaka-uydu-servisi-anten-kablokarşıyaka-uydu-servisi-lnbkarşıyaka-uydu-servisi-konnektör


TEKNİK ÖZELLİKLER

MODELStandart Kurulum Paketi

Tip                  Offset

MARKA               NEXT

Çap                100 cm

Garanti süresi 10 Yıl Paslanmazlık

Saç Kalınlığı 0.70 cm
Ürün Menşei     TÜRKİYE

Uzun yıllar kullanın.Kötü hava şartlarına uzun yıllar boyunca dayanacak kaliteli malzeme.

Standart Kurulum Paketi İçeriği

100 cm Çanak Anten - Montaj Ayağı - Tekli Lnb

10 mt Rgu6 Kablo - 2 Adet Presli F Konnektör


KARŞIYAKA / NEXTSTAR UYDU SERVİS HİZMETLERİ