Genel Menu
:: Digiturk Kampanyaları
:: Bein Sports Kampanyaları
:: Digiturk Paketleri
:: Digiturk İnternet Paketleri
:: Digiturk HD
:: Digiturk Plus
:: Digiturk Bein Connect
:: Digiturk 4K
:: Digiturk Fatura
:: Digiturk Kumanda
:: Digiturk Teknik Destek
:: Digiturk Avantaj Paketi
:: Digiturk Bein Media
:: Digiturk Taşınma
:: İzmir Digiturk
:: Digiturk Yetkili Bayi
:: Digiturk Yetkili Servis
:: Faturasız Digiturk
:: Online Basvuru
 

 

 
 

Çözüm Ortağımız Olun...
 
:: Dsmart Teknik Servisi

Netcom Teknik Servis Hizmetleri , Digital Televizyon Yayıncılığı ve Telekomünikasyon sektöründe hizmet vermektedir.İleri teknoloji sistemlerinin tesis,bakım hizmetlerini sunmaktadır.Konusunda uzman kalifiye personel grubu eşliğinde teknolojiye uygun geniş,esnek ve hızlı hareket kalibiyetine sahip bir organizasyon yapısı ile müşterilerine hizmet vermektedir.Günümüzde tüketiciye sunulan ürünün yanısıra, sunulan hizmetin kaliteside en az ürün kadar etkili olmaktadır.Bunun bilincinde olarak hizmet kalitesini yüksek ivmelere ulaştırmak en önemli amacımız olmaktadır.


D SMART KURULUM


1.ADIM


D-Smart uydu alıcınızı ilk kez çalıştırıyorsanız karşınıza “Yeni Kurulum” ekran gelecektir. Ayarlarınızı kişisel zevkinize göre kumandanızın yön tuşları yardımıyla seçin ve kumandanızın “OK” tuşuna basınız. (Fabrika ayarlarına dönen cihazınızın kurulumu için de aynı adımlarla ilerleyebilirsiniz.)1.ADIM
D-Smart uydu alıcınızı ilk kez çalıştırıyorsanız karşınıza “Yeni Kurulum” ekran gelecektir. Ayarlarınızı kişisel zevkinize göre kumandanızın yön tuşları yardımıyla seçin ve kumandanızın “OK” tuşuna basınız. (Fabrika ayarlarına dönen cihazınızın kurulumu için de aynı adımlarla ilerleyebilirsiniz.)


2.ADIM


Şimdiki adımda Ayar Kontrolü ekranı karşınıza gelecektir. Aşağıdaki tüm kontroller yaptıktan sonra problem yok ve Tek Çanak anten kullanılıyor ise kumandanızdaki “OK” tuşuna basarak devam ediniz.Çanak Anten yönü Türksat 4A’ya dönük olmalı, Çanak antenden gelen LNB kablosunun uydu alıcısı LNB IN girişine takılı olup olmadığı kontrol edilmeli,Smartcard uygun şekilde takılmalı,Televizyon ve Uydu alıcısının açık olduğundan emin olunmalıdır.


3.ADIM


Karşınıza Sinyal ayarı ekranı gelecektir. Sinyal ayarları bölümünde sinyal parametreleri yeşile dönüp, sinyal gücü %40 , sinyal kalitesi %100 olduğunda ekran otomatik olarak D-Smart ana sayfaya yönlendirecektir.


  4.ADIM


Keyifli Seyirler , D-Smart ailesine Hoşgeldiniz.


Uydu Receiver Arızaları


Receiver sinyal almıyorsa ..
Cihazınızın arka bağlantılarını kontrol edin, yerinden oynamış olabilir.Eğer receiverin arkasından değil ise çanak yönü bozulmuş olabilir, Lnb arızalanmış olabilir, kablo bağlantı yerlerinde oksitlenme yada kopma olabilir.0 232 374 7 666          DİKKAT !          0 549 374 7 600


Yağışlı havalarda kesinlikle çanak antene müdahale etmeyiniz, muhtemel bir elektrik kaçağına ,elektrik akımına maruz kalabilirsiniz.


Sinyal geliyor ama kanallar da eksiklik varsa ,

Kanalın frekansı değişmiş olabilir, yada anteniniz hafif yön değiştirilmiş olabilir.


Görüntü var ses yok yada ses var görüntü yok ise…
 Cihazın Tv ile bağlantısını sağlayan Scart kablosu oynamış olabilir, yada cihazlarınızın elektronik devrelerinde arıza meydana gelmiş olabilir.

    +  = 55 TL
             

Eğer cihazınız Sinyal Yokuyarısını veriyorsa bu demektir ki uydudan gelen sinyallerin çanak ve lnb aracılığı ile cihazınıza ulaşmasında bir problem var. İşte bu problemin çözümleri ; 
izmir-merkezi-uydu-servisi-adres           SIKÇA SORULAN SORULAR                  
D-Smart'I Nasıl izleyebilirim ?
Türksat uydusuna bakan bir adet çanak anten yeterlidir. Bunun dışında diğer uydulara bakan çanak antenleri de D-Smart ile kullanabilir ve yayın alabilirsiniz. (örneğin Hotbird, Eutelsat, Astra, Sirius vb.)
 
D-Smart'I izleyebilmek için tek çanak yeterli midir ?
Evet, Turksat'a bakan tek bir çanak ile D-Smart'tan faydalanabilirsiniz.
 
Bireysel çanak anten kullanımı dışında binadaki merkezi uydu sisteminden de faydalanabilir miyim ?
Bulunduğunuz binada kullanılan merkezi uydu sistemi Türksat uydusuna bakıyor ve tüm apartman sakinlerinin kullanımına açık ise (Türksat çoklu uydu sistemi) faydalanabilirsiniz. Merkezi uydu sistemindeki uydulardan birtanesinin Türksat olması yeterlidir.
 
Binadaki herhangi bir çanak anten ile D-Smart yayınlarına erişebilir miyim ?
Mevcut herhangi bir çanak anteni (en az 60 cm) Türksat uydusuna bakıyor ve dairenize kadar gerekli kablolama mevcut ise yayınlarımıza erişebilisiniz. Ayarlar menüsünden gerekli ayarlar yapılarak çanaklarda kullanılan tüm LNB ler ile kullanılabilir.
 
Smartcard olmadan da yayın alabiliyor muyum ?
Smartcard olmadan uydudaki şifresiz yayınları izleyebilirsiniz. Ancak, D-Smart kanalları ve interaktif hizmetlerden faydalanabilmeniz için smartcardınızın aktivasyonu yapılmalıdır. Bu işlem ücretsizdir. İşleminizi gerçekleştirmek için lütfen bayinize başvurun ya da  0850 266 0266 numaralı telefondan çağrı merkezini arayınız.
 
Smartcard çalışmıyor, ne yapmalıyım ?
Smartcard'ın D-Smart'ın üzerindeki resime göre doğru takılıp takılmadığını ya da aktivasyon işleminin yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. Sorunun devam etmesi halinde 0850 266 0266 numaralı telefondan çağrı merkezini arayınız.
 
Sinyal seviyesinde azalma var, ne yapmalıyım ?
Anten kablosunda herhangi bir kırılma ya da deformasyon olup olmadığı kontrol etmelisiniz. Aşırı rüzgar, kar, yağmur, vb. Hava şartlarına göre, çanak anteninizin yönü değişmiş olabilir. Bu durumda çanak antenin yeri sabitlenmelidir. Ayrıca kablolamada kullanılan düşük kalite kablolama uzun vadede sinyal zayıflamasına sebep olabilir.
 
Görüntü/ses alamıyorum, ne yapmalıyım ?
Çanak anten bağlantısının ve D-Smart'ın televizyonunuz ile olan bağlantısının sağlanıp sağlanmadığını ve televizyonun uydu bağlantı ayarlarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.
 
Kumandam ile işlem yapamıyorum, ne yapmalıyım ?
1. D-Smart'ın açık olduğundan emin olunuz. 2. D-Smart'I bekleme konumuna alınız. 3. Kumandanın pillerini çıkarıp, yeniden takınız. 4. Kumandanın pillerini yenileriyle değiştiriniz.
 
D-Smart'I bekleme (stand-by) konumuna nasıl alabilirim ?
Kumandanızın üst köşesinde yer alan kırmızı tuşa basarak veya D-Smart'ın üzerindeki kapatma düğmesine basarak bekleme konumuna alabilirsiniz.
 
Uzaktan kumandanın üzerindeki renkli tuşlar ile neler yapabilirim ?
İnteraktif hizmetlerden yararlanabilir, Elektronik Program Rehberinde renkli tuşlar ile tercih ettiğiniz başlıklarda güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 
Görüntü var ama ses yok yada ses çok kısık, ne yapmalıyım  ?
Bu durumda birkaç şey kontrol edilmelidir. Eğer D-Smart'ın ses çıkışı televizyona Scart kablosu ile bağlanmışsa, o zaman televizyonun sesinin en az yarıya kadar açık olmasına dikkat edilmelidir. Daha sonrada D-Smart'ın sesini uygun seviyede açmış olduğunuzdan emin olunuz. Çözüm sağlanamadı ise D-Smart'a bağlı olan SCART kablosunu çıkarıp tekrar takmak gerekebilir. Eğer D-Smart ses çıkışı ses sistemi aracılığı ile elde ediliyor ise, ses sisteminin ses seviye ayarları kontrol edilmelidir.
 
D-Smart yayınının kesilmesi söz konusu olabilir mi ?
Hayır. Uydudaki tüm şifresiz kanalları her zaman herhangi bir yayın kesintisi olmaksızın izleyebilirsiniz. Smartcard aktivasyonunuz gerçekleştirilmiş ise uydudaki tüm kanalları ve D-Smart'a özel kanalları izleyebileceksiniz. Aktivasyon işlemi ücretsizdir. İşleminizi gerçekleştirmek için lütfen bayinize başvurun ya da çağrı merkezini arayın.
 
Cihaz Stand-by konumunda iken 'Stand-By' tuşuna basıldığında, ön panelde program numarası çıkıyor ancak televizyona görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım ?
Televizyonla cihaz arasındaki bağlantıları kontrol edin. RF ara kablo kullanıyorsanız, televizyonun ayarının doğru UHF kanalına yapıldığından emin olunmalıdır.
 
D-Smart üzerinden internet bağlantısı yapılabilecek mi ?
Eternet bağlantısı doğrudan internet erişimi sağlamaz. Ancak kısa bir zaman içerisinde eternet bağlantısı sayesinde D-Smart'a özel çok çeşitli interaktif uygulamalar yapılabilecektir.
 
D-Smart PIN kodumu unuttum, ne yapmam gerekiyor ?
Çağrı Merkezini ararsanız sizin için yeni bir PIN Kodu tanımlanacaktır.
 
Yurtdışında D-Smart yayınlarını izleyebilir miyim ?
Türksat'ın batı ve S1 izdüşümündeki tüm kanallar Avrupa'da izlenebilir; ancak doğu izdüşümündeki kanallar izlenemez.

İZMİR D-Smart Teknik Servis Bölgelerimizin listesi aşağıdadır :

İlçe Bayi Adı
İZMİR D-Smart ALİAĞA
D-Smart ALİAĞA Teknik Servis
İZMİR D-Smart BAYINDIR
D-Smart BAYINDIR Teknik Servis
İZMİR D-Smart BERGAMA
D-Smart BERGAMA Teknik Servis
İZMİR D-Smart BORNOVA
D-Smart BORNOVA Teknik Servis
İZMİR D-Smart ÇEŞME
D-Smart ÇEŞME Teknik Servis
İZMİR D-Smart DİKİLİ
D-Smart DİKİLİ Teknik Servis
İZMİR D-Smart FOÇA
D-Smart FOÇA Teknik Servis
İZMİR D-Smart KARABURUN
D-Smart KARABURUN Teknik Servis
İZMİR D-Smart KARŞIYAKA
D-Smart KARŞIYAKA Teknik Servis
İZMİR D-Smart KEMALPAŞA
D-Smart KEMALPAŞA Teknik Servis
İZMİR D-Smart KINIK
D-Smart KINIK Teknik Servis
İZMİR D-Smart KİRAZ
D-Smart KİRAZ Teknik Servis
İZMİR D-Smart MENEMEN
D-Smart MENEMEN Teknik Servis
İZMİR D-Smart ÖDEMİŞ
D-Smart ÖDEMİŞ Teknik Servis
İZMİR D-Smart SEFERİHİSAR
D-Smart SEFERİHİSAR Teknik Servis
İZMİR D-Smart SELÇUK
D-Smart SELÇUK Teknik Servis
İZMİR D-Smart TİRE
D-Smart TİRE Teknik Servis
İZMİR D-Smart TORBALI
D-Smart TORBALI Teknik Servis
İZMİR D-Smart URLA
D-Smart URLA Bayisi Teknik Servis
İZMİR D-Smart BEYDAĞ
D-Smart BEYDAĞ Teknik Servis
İZMİR D-Smart BUCA
D-Smart BUCA Teknik Servis
İZMİR D-Smart KONAK
D-Smart KONAK Teknik Servis
İZMİR D-Smart MENDERES
D-Smart MENDERES Teknik Servis
İZMİR D-Smart BALÇOVA
D-Smart BALÇOVA Teknik Servis
İZMİR D-Smart ÇİGLİ
D-Smart ÇİGLİ Teknik Servis
İZMİR D-Smart GAZİEMİR
D-Smart GAZİEMİR Teknik Servis
İZMİR D-Smart NARLIDERE
D-Smart NARLIDERE Teknik Servis
İZMİR D-Smart GÜZELBAHÇE
D-Smart GÜZELBAHÇE Teknik Servis