Genel Menu
:: Digiturk Kampanyaları
:: Bein Sports Kampanyaları
:: Digiturk Paketleri
:: Digiturk İnternet Paketleri
:: Digiturk HD
:: Digiturk Plus
:: Digiturk Bein Connect
:: Digiturk 4K
:: Digiturk Fatura
:: Digiturk Kumanda
:: Digiturk Teknik Destek
:: Digiturk Avantaj Paketi
:: Digiturk Bein Media
:: Digiturk Taşınma
:: İzmir Digiturk
:: Digiturk Yetkili Bayi
:: Digiturk Yetkili Servis
:: Faturasız Digiturk
:: Online Basvuru
 

 

 
 

Çözüm Ortağımız Olun...
 
izmir Digiturk Teknik Destek

  

E16-4 , Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır. ?
Bu hatanın aşağıdaki gibi bir veya birden fazla nedeni olabilir. 1- Üyelik dâhilinde olmayan bir kanal izlenmeye çalışılınca, 2- Yeni ödenmiş veya ödenmemiş fatura olması durumlarında, 3- Kutu / kart uzun süre kullanılmamışsa, 4- Turksat’tan yayın izleyen üyeler ilgili kanalı uzun süre hiç seyretmemişse, 5- İlgili kanala / pakete yeni üyelik yapıldıysa, bu hata görülebilir. Çözüm 1 Hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm sinyalini SMS ile almak için E164 yazıp 3555’e SMS gönderiniz. Çözüm sinyali gönderildikten sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ardından kanal değiştirip tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Üyelik paketiniz dahilindeki kanalları veya ödenmemiş faturanız olup olmadığını öğrenmek için online işlemlere buradan ulaşarak işlem yapabilirsiniz. Çözüm 3 Hata alınan kanal üyeliğinizdeki paketlerde yer alıyor ise hata alınan kanal üzerinde kanal değiştirmeden 15 dakika bekleyiniz. Türksat uydusu üzerinden yayın izleyen Lig TV veya Taraftar paket üyesiyseniz, izleyeceğiniz maç veya programın hangi kanaldan yayınlandığını kontrol etmeli ve en az 15 dakika önce hata alınan kanalın üzerinde kanal değiştirmeden beklemeniz gerekmektedir. Ardından yayınlarınız açılacaktır. Çözüm 4 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 5 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E58 / E58-32, Sinyal seviyesinde azalma var. ?
Hava muhalefeti, bağlantı noktalarındaki sorunlar veya çanak anten sorunu vb. durumlardan dolayı sinyalin yetersiz gelmesi nedeniyle görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..) varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Çözüm 2 Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E30-4 , Digital Kartınız doğrulanıyor. ?
Kutunun uzun süre kapalı kalması, uzun süre Digiturk kanalları haricinde şifresiz kanal izlenmesi durumlarında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Sinyalin ardından herhangi bir işlem yapmadan kanal üzerinde 2 saat kadar beklenmelidir. Bu süre içerisinde yayınlarınız açılacaktır. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Problem yaşanan kanal üzerinde yaklaşık 5 dk. bekleyiniz. Ardından yayınınız açılacaktır. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından problem yaşanan kanal üzerine gelip tekrar 5 dk. bekleyiniz. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E48 / E48-32 hatası, Sinyal seviyesinde azalma var. ?
Hava muhalefeti, bağlantı noktalarındaki sorunlar veya çanak anten sorunu vb. durumlardan dolayı sinyalin yetersiz gelmesi nedeniyle görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar) varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Çözüm 2 Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E06-4 , Digital kart ters takıldı veya yerleşmedi. ?
Çözüm 1 Kartın, kutu üzerindeki yuvaya doğru yönde takılı olduğunu ve tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. Çözüm 2 Kart doğru takılı olmasına rağmen bu hata alınıyorsa, kartı çıkartıp kuru ve yumuşak bir bezle silip tekrar takınız. Kartın tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E19-4 , Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır. ?
Kutu ve/veya kartın uzun süre kullanılmadığı durumlarda (minimum 45 gün) geçici olarak görülebilen bir hatadır. Hatayı sık yaşamamak için kutuyu kullanmadığınız zamanlarda Standby konumunda bırakınız. Çözüm 1 Hata alınan kanalın üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm sinyalini SMS ile almak için E194 yazıp 3555’e SMS gönderiniz. Çözüm sinyali gönderildikten sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ardından kanal değiştirip tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Yayın açılmadıysa tekrar kutunun fişini çıkarıp takınız ve kısa bir süre bekleyiniz. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E18-4 , Geçici yayın problemi. ?
Bu hatanın aşağıdaki bir veya birden fazla nedeni olabilir. 1- Yurtdışına kapalı içerikler / kanallar(Premier Lig, Bundesliga Ligi vb.) yurtdışı aboneler tarafından izlenmeye çalışılınca, 2- Üyelik dâhilinde olmayan bir kanal izlenmeye çalışılınca, 3- Geçici şifreleme sorunu yaşandığında, 4- HD kanal izleme aboneliği olmayan üyelerde HD kanallar izlemeya çalışılınca, 5- Mobil Lig TV servisi olup Cep/Tablet/PC üzerinden Lig TV kanalını izleyen üyelerin kutusundaki Lig TV kanalında, bu hata görülebilir. Çözüm 1 Taraftar kanallarında "204. 205. 206. 207 nolu kanallarda" problem yaşıyorsanız hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm sinyali gönderildikten sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ardından kanal değiştirip tekrar kontrol ediniz. Yukarıdaki durum yok ise sonraki adıma geçiniz. Çözüm 2 Sadece HD kanallarda (Örn:22-Show TV HD, 24-Kanal D HD, 25- ATV HD vb.) problem yaşanıyor ise hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm sinyali gönderildikten sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ardından Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Yukarıdaki durum yok ise sonraki adıma geçiniz. Çözüm 3 Sadece Lig TV kanallarında problem yaşanıyor ise Mobil Lig TV aboneliğinizden dolayı aynı anda Cep / Tablet / PC üzerinden yayın izliyor olabilirsiniz. Kutu üzerinden yayın izlemeye devam etmek istiyorsanız Cep/Tablet/PC üzerinden TV'ye dön seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Mobil Lig TV aboneliğiniz yok ise yurt dışından kapalı içerikleri izliyor olabilirsiniz. Yukarıdaki durumlar yok ise sonraki adıma geçiniz. Çözüm 4 Üyelik paketiniz dahilindeki kanalları veya ödenmemiş faturanız olup olmadığını öğrenmek için online işlemlere buradan ulaşarak işlem yapabilirsiniz. Çözüm 5 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E52 / E52-32 Sinyal seviyesinde azalma var. ?
Hava muhalefeti, bağlantı noktalarındaki sorunlar veya çanak anten sorunu vb. durumlardan dolayı sinyalin yetersiz gelmesi nedeniyle görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..) varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz Çözüm 2 Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E24-12 Bu bir İzle Öde programıdır. ?
Kiralama yaparak izlenebilen içeriklerde / kanallarda görülen bir hatadır. Çözüm 1 İlgili içeriği daha önce satın almanıza rağmen hata alıyorsanız çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali gönderildikten sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ardından kanal değiştirip tekrar kontrol ediniz. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E100-2 , Digital kart hatası. ?
Kutu ve kart haberleşmesinde bir sorun yaşandığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Şifreli bir Digiturk kanalı üzerinde iken (Örneğin 1-21-77 nolu kanallarda) kartı çıkarınız. Ekranda "E04-4 Dijital kartınızı takınız" mesajı görülecektir. Şifresiz kanal üzerinde iken hata mesajı görülmez. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunun elektrik fişini ve dijital kartı çıkarınız. Kartı takmadan kutunun elektrik fişini takıp açılmasını bekleyiniz. Şifreli bir Digiturk kanalı üzerine gelip E04-4 mesajını gördüğünüzde kartı tekrar takınız. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E04-4 , Lütfen Digital kartınızı takınız. ?
Dijital kartın kutuya takılı olmadığı veya tam oturmadığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Öncelikle kartınızın kutuya takılı olduğundan emin olunuz. Kartın, kutu üzerindeki yuvaya tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. Çözüm 2 Kart takılı olmasına rağmen bu hata alınıyorsa, kartı çıkartıp kuru ve yumuşak bir bezle silip tekrar takınız. Kartın tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E101-11 , Geçici sinyal problemi. ?
Geçici yayın sorunu yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kanal değiştirip tekrar kanala geliniz. Kanal üzerinde birkaç dakika bekleyiniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Sorun devam ediyorsa, kutu üzerinden ya da kumandanız ile OPTS/Kurulum/Kolay Kurulum menüsünden kanal kurulumu yapınız. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E101-4 , Digital kart hatası. ?
Kartın alması gereken bazı abonelik sinyallerini almadığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Hatanın düzeltilmesi için hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Sinyalin ardından herhangi bir işlem yapmadan kanal üzerinde 2 saat kadar beklenmelidir. Ardından yayınlarınız açılacaktır. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E05-4 , Digital kart ters takıldı, yerleşmedi veya yanlış bir kart takıldı. ?
Dijital kartın kutuya hatalı takıldığı veya başka kart takılı olduğu durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kartın, kutu üzerindeki yuvaya doğru yönde takılı olduğunu, tam olarak oturduğunu veya başka kart takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Çözüm 2 Kart doğru takılı olmasına rağmen bu hata alınıyorsa, kartı çıkartıp kuru ve yumuşak bir bezle silip tekrar takınız. Kartın tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E108-4 , Digital kart hatası. ?
Dijital kartın yüklemesi gereken bir güncellemeyi yüklemediği durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Sinyalin ardından herhangi bir işlem yapmadan kanal üzerinde 2 saat kadar beklenmelidir. Bu süre içerisinde yayınlarınız açılacaktır. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E33-4 , Digital Kart okuma hatası. ?
Kutu ve kartın haberleşememesinden dolayı görülebilen bir hatadır. Öncelikle kutunun fişini çıkarıp kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takarak kontrol ediniz. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E42 / E42-32 , Lütfen PIN kodunuzu giriniz. ?
Yetişkin kanallarında, kullanıcı tarafından kilitlenmiş olan kanallarda ve/veya şifre girme hakkınız kalmadığı (PIN kodu bloke olduğunda) durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Şifreyi bilmiyorsanız veya şifre girme hakkınız tükendi ise, çözüm sinyali göndererek PIN kodunuzu sıfırlayabilirsiniz. Çözüm sinyali hata alınan kanal üzerindeyken gönderilmelidir. PIN kodu sıfırlama işleminden sonra şifreniz "0000" olarak güncellenecektir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E101-29 hatası, Kayıt fonksiyonlarını kullanma yetkiniz bulunmamaktadır. ?
Kayıt fonksiyonunu kullanabilmek için gerekli olan aboneliğiniz olmadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
E107-4 , Digiturk kutunuz ile dijital kartınız eşlenmemiş durumdadır. ?
Yeni kurulum yapılan üyeliklerde veya kartın farklı bir kutuda kullanılması durumlarında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Yeni kurulum yapıldıysa hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali göndermek için tıklayınız. Çözüm sinyalini SMS ile almak için E107 yazıp 3555’e SMS gönderiniz. Yeni kurulum yapılmamışsa bir sonraki çözüm adımını izleyiniz. Çözüm 2 Birden fazla kutu kullanıyorsanız doğru kartın doğru kutuya takılı olduğundan emin olunuz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E38 / E38-32 , Kanalda yayın yok. ?
Yayın hayatına son veren veya anlaşmaları sonlanan kanallarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E133-4 , Geçici sinyal problemi. ?
Kutunun uzun süre elektrik fişinden çekili kalması veya kutunun uzun süre sinyal almaması durumlarında görülebilen bir hatadır. Hatayı sık yaşamamak için kutuyu kullanmadığınız zamanlarda Standby konumunda bırakınız. Çözüm 1 Problem yaşanan kanal üzerine gelip kısa bir süre bekleyiniz. Birkaç dakika içerisinde yayınlarınız açılacaktır. Çözüm 2 Sorun devam ediyorsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise şifreli bir Digiturk kanalı üzerinde iken (Örneğin 1-21-77 nolu kanallarda) kartı çıkarınız. Ekranda "E04-4 Dijital kartınızı takınız" mesajı görülecektir. Şifresiz kanal üzerinde iken hata mesajı görülmez. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E49 / E49-32 , LNB aşırı yüklü. ?
Sinyal bağlantı noktalarında bir sorun olduğunda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E39 / E39-32 , Tuşladığınız numarada kanal bulunmamaktadır. ?
Başka bir frekansa taşınan kanallarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E102-29 , Digiturk Plus Servisi üyeliğiniz bulunmamaktadır. ?
Kayıt fonksiyonunu kullanabilmek için gerekli olan aboneliğiniz olmadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
E128-4 hatası, Kayıt fonksiyonlarını kullanma yetkiniz bulunmamaktadır. ?
Kayıt özelliğini kullanabilmek için gerekli olan aboneliğiniz olmadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
E106-9 , Farklı şifreleme sistemi ile şifrelenmiş kanal. ?
Digiturk şifreleme sisteminden farklı bir şekilde şifrelenmiş kanallarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bazı kanallar, belirli bir saatte, maç veya başka bir program için şifreli yayına geçebilir. Özellikle, Türksat yayını izleyen üyelerde TRT, NTV ve NTV Spor gibi kanallarda, kanalın yayın akışından kaynaklanan bu durum görülebilir. Digiturk kumandanız üzerindeki MODE tuşuna basarak, Digiturk paketleri dâhilinde olan kanallara geçebilirsiniz.
E124-4 , Digital kartınız ile Digiturk uydu alıcınız eşlenmemiş. ?
Yeni kurulum yapılan üyeliklerde veya kartın farklı bir kutuda kullanılması durumlarında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Yeni kurulum yapıldıysa hata alınan kanal üzerindeyken çözüm sinyali gönderilmelidir. Çözüm sinyali göndermek için tıklayınız. Yeni kurulum yapılmamışsa bir sonraki çözüm adımını izleyiniz. Çözüm 2 Birden fazla kutu kullanıyorsanız doğru kartın doğru kutuya takılı olduğundan emin olunuz. Kart bilgisi için tıklayınız. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E101-8 , Geçici sinyal problemi. ?
Yayınla ilgili sorun yaşandığı durumlarda, kutunun uzun süre hiç kapatılıp açılmadığı durumlarda veya sinyal kalitesi ile ilgili sorun yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kanal değiştirip tekrar kanala geliniz. Kanal üzerinde birkaç dakika bekleyiniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E101-31 , Geçici sinyal problemi. ?
Sinyal veya yayın kaynaklı bazı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E112-37 , Bu kanalın kaydedilmesi engellenmiştir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların kaydedilmesi, anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içerikler veya kanallar, PLUS cihazlar ile kaydedilmek istendiğinde, kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Örneğin Salon kanallarındaki yayınların kaydedilmesi engellenmektedir. Çözüm 1 Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, kaydına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Kayıt yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz
E53 , Hatalı PIN kodu, lütfen tekrar deneyiniz. ?
Kiralanarak izlenebilen programları satın alırken hatalı PIN kodu girildiğinde görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 PIN kodunuzu doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Şifreyi bilmiyorsanız veya şifre girme hakkınız tükendi ise, çözüm sinyali göndererek PIN kodunuzu sıfırlayabilirsiniz. Çözüm sinyali hata alınan kanal üzerindeyken gönderilmelidir. PIN kodu sıfırlama işleminden sonra şifreniz "0000" olarak güncellenecektir. Çözüm sinyali için tıklayınız. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E105-6 , Geçici sinyal problemi. ?
Yayınla ilgili sorun yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kanal değiştirip tekrar kanala geliniz. Kanal üzerinde birkaç dakika bekleyiniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E101-3 , Geçici şifreleme hatası. ?
Sinyal veya yayın kaynaklı bazı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E132-4 , Digiturk Plus Servisi üyeliğiniz bulunmamaktadır. ?
Kayıt özelliğini kullanabilmek için gerekli olan aboneliğiniz olmadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
E40 / E40-32 , Kutu hafızası dolu. ?
Sabit diskin dolu olduğu durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kayıt listesi menüsünde, sabit disk üzerinde bulunan boş alan kontrol edilmelidir. Boş alan açabilmek için mevcut kayıtların silinmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda kayıt listesinden silme işlemi yapılmasına rağmen doluluk oranı değişmeyebilir. Bu durumda kayıt listesi menüsünden çıkıp tekrar girdiğinizde sabit disk değeri güncellenecektir. Çözüm 2 Kayıt listesinden silme işlemi sonrasında hata devam ediyorsa, kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Çözüm 3 Sabit disk üzerinde boş alan olmasına rağmen bu hatayı alıyorsanız, sabit disk ile ilgili br sorun yaşanıyor olabilir. Size yardımcı olması için teknik servisimiz ile irtibata geçiniz. En yakın teknik servis için tıklayınız.
E102-6 , Geçici sinyal problemi. ?
Yayınla ilgili sorun yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır Çözüm 1 Kanal değiştirip tekrar kanala geliniz. Kanal üzerinde birkaç dakika bekleyiniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Çözüm 4 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz. Size en yakın teknik servis için tıklayınız.
E44 / E44-32 , Geçici şifreleme hatası. ?
Geçici yayın sorunu yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E21-4 , Ülkesel/Bölgesel kanaldır. Lütfen başka bir Digiturk kanalına geçiniz. ?
Kanal listesinde bulunan bazı kanallar, yayın anlaşmaları veya planlamaları sebebiyle bazı bölgelerde yayınlanamamaktadır. Bu tür kanallarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bulunduğunuz bölgede izlenmeye izin verilmeyen bir kanal olabilir. Bulunduğunuz bölgede izlenmesine izin verilmeyen kanalları öğrenmek için 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.
E127-4 , Kaydın son kullanma tarihi geçmiş. Bu kayıt artık oynatılamaz. ?
Kayıt süresi kısıtlanmış içerikler, süreleri dolduğunda kutunun hafızasından otomatik olarak silinmektedir. Zaman zaman kaydın otomatik silme işlemi devam ederken, kaydedilmiş içerik, kayıt listesinde izlenebilir olarak görünmeye devam edebilir. Süresi dolmuş bu tür kayıtlar izlenmek istendiğinde görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Süresi dolan kayıtlar, bir süre sonra kayıt listesinden kaldırılacaktır.
E76-1 , Digiturk Plus'ınızın sabit diski değiştirilmiş. ?
Digiturk Plus kutularda bulunan sabit disk, o kutu dışında kullanılamamaktadır. Sabit diskin sökülüp başka bir kutuya takılması veya bir kutuya yeni bir sabit disk takılması durumlarında, kayıt fonksiyonları, kutu yazılımı tarafından engellenecektir. Ayrıca sabit diskinizin veya kutunuzun Digiturk tarafından arızaya bağlı değişiminde de engel koyulabilmektedir. Bu tür durumlarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak destek talep ediniz.
E130-4 , Bu kanalın kaydedilmesi engellenmiştir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların kaydedilmesi veya zaman öteleme(timeshift) yapılması anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içerikler veya kanallar, kayıt özelliği olan cihazlar ile kaydedilmek istendiğinde, kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Örneğin Salon kanallarındaki yayınların kaydedilmesi engellenmektedir. Çözüm 1 Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, kaydına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Kayıt yapılması engellenmiş kanalları öğrenmek için 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.
E118-37 , Bu kanalın kaydedilmesi engellenmiştir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların zaman öteleme(timeshift) yapılması anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içeriklerde veya kanallarda zaman öteleme yapılmak istendiğinde kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Çözüm 1 Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız ve kontrol sağlayınız. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, zaman öteleme (timeshift) yapılmasına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Zaman öteleme (timeshift) yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
E20-4 , Ülkesel/Bölgesel kanaldır.Lütfen başka bir Digiturk kanalına geçiniz. ?
Kanal listesinde bulunan bazı kanallar, yayın anlaşmaları veya planlamaları sebebiyle bazı bölgelerde yayınlanamamaktadır. Bu tür kanallarda görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Bulunduğunuz bölgede izlenmeye izin verilmeyen bir kanal olabilir. Bulunduğunuz bölgede izlenmesine izin verilmeyen kanalları öğrenmek için 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.
E201 , Zaman öteleme yapılamıyor. ?
Yayın kaynaklı geçici bir problem nedeniyle, zaman öteleme yapılamadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kanal değiştirip bir süre sonra tekrar deneyiniz. Çözüm 2 Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E103-29 , Kaydetme hatası. ?
Yeni bir kayıt planlamaya çalışıldığında veya planlanan bir kayıt başladığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kaydı durdurup tekrar başlatınız. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E501 , Bu kayıt otomatik silme işlemi ile sabit diskinizden silinmiştir. ?
Kayıt süresi kısıtlanmış içerikler, süreleri dolduğunda kutunun hafızasından otomatik olarak silinmektedir. Zaman zaman kaydın otomatik silme işlemi devam ederken, kaydedilmiş içerik, kayıt listesinde izlenebilir olarak görünmeye devam edebilir. Süresi dolmuş bu tür kayıtlar izlenmek istendiğinde görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Süresi dolan kayıtlar, bir süre sonra kayıt listesinden kaldırılacaktır. Çözüm 2 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0212 473 7373 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E104-29 Kaydetme hatası, lütfen kaydı durdurup yeniden başlatın. ?
Yeni bir kayıt yapılmaya çalışıldığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Kayıt listesi menüsünden, sabit diskte yeterli boş alan olduğundan emin olunuz. Yeterli boş alan yok ise eski kayıtlarınızı silmeniz gerekir. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 3 Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.
E129-4 , Kaydın son kullanma tarihi geçmiş. Bu kayıt artık oynatılamaz. ?
Kayıt süresi kısıtlanmış içerikler, süreleri dolduğunda kutunun hafızasından otomatik olarak silinmektedir. Zaman zaman kaydın otomatik silme işlemi devam ederken, kaydedilmiş içerik, kayıt listesinde izlenebilir olarak görünmeye devam edebilir. Süresi dolmuş bu tür kayıtlar izlenmek istendiğinde görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus kutu ve Servislerini kullanmak için gerekli yetkiler tanımlanmadığı durumlarda, kutu ekranında bu hata görülebilir. Yeni eklenen üyeliklerde de bu hata görülebilir. Bu durumda kutunun fişini çıkarıp tekrar takınız.
E200 , Bu kanalda zaman ötelemeye izin verilmemektedir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların zaman öteleme (timeshift) yapılması anlaşmalar gereği engellenmektedir. Bu tür içeriklerde veya kanallarda zaman öteleme yapılmak istendiğinde kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Çözüm 1 Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, zaman öteleme (timeshift) yapılmasına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Zaman öteleme (timeshift) yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
E135-4 , Bu kanalın kaydedilmesi engellenmiştir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların kaydedilmesi veya zaman öteleme (timeshift) yapılması anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içerikler veya kanallar, PLUS cihazlar ile kaydedilmek istendiğinde, kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Örneğin: Salon kanallarındaki yayınların kaydedilmesi engellenmektedir. Çözüm 1 Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, kaydına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Kayıt yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
E131-4 , Digiturk Plus Servisi üyeliğiniz bulunmamaktadır. ?
Kayıt fonksiyonunu kullanabilmek için gerekli olan aboneliğiniz olmadığında görülebilen bir hatadır. Çözüm 1 Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
E200 , Bu kanalda zaman ötelemeye izin verilmemektedir. ?
Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların zaman öteleme (timeshift) yapılması anlaşmalar gereği engellenmektedir. Bu tür içeriklerde veya kanallarda zaman öteleme yapılmak istendiğinde kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Çözüm 1 Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Çözüm 2 Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, zaman öteleme (timeshift) yapılmasına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Zaman öteleme (timeshift) yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
Dilediğin Zaman uygulamasını hangi uydu alıcıları destekler? ?
Portal desteği olan kutular: Next 2014, DT-5103, DT-5104, AT-5105, DT-7103, DT-9102, DT-9103, DT-9104, DT-HY6100, DT-HY6101, HM-9502, HM-9503, HM-9504, HM-9505’tir.
Digiturk uydu alıcısının kayıt özelliği nasıl kullanılır? ?
Kumandanızın üzerindeki “Guide ya da Rehber” tuşuna basarak tüm kanalların yayın akışına erişebilirsiniz. Yayın akışı listesinde kaydetmek istediğiniz programın üzerindeyken kumandanızın “Rec” tuşuna basarak kayıt işlemi için talimat verebilirsiniz. Kayıt işlemini gerçekleştirirken uydu alıcınızın ekranında "Rec" yazısı görünmekte ve kırmızı kayıt ışığı yanmaktadır. Kaydettiğiniz programların listesine ise şu şekilde ulaşabilirsiniz: • Kumandanızın "MENÜ" ya da "OPTS" tuşuna basın, çıkan menüde "Kayıt Listesi"ni seçin • Açılan menüde "Kayıt Listesi" seçtiğiniz zaman kaydettiğiniz içeriklere, "Planlanmış Kayıtlar" bölümünü seçtiğiniz zamansa henüz kaydedilmemiş ama kayıt talimatı verilmiş içeriklere ulaşabilirsiniz. HATIRLATMA: Çeşitli sebeplerden dolayı yayın akışına uymayan televizyon programlarının kayıt işlemlerinde üyelerimize "zaman bazlı kaydetme" özelliğinin kullanımı tavsiye edilmektedir. "Planlanmış Kayıtlar" menüsü içerisindeyken sırasıyla "OPTS" ve "Zaman Bazlı Kaydetme" tuşlaması yapıldığı zaman, ekrana çıkan formdaki bölümler eksiksiz doldurulduktan sonra kayıt işlemi başarıyla tamamlanacaktır
Hangi Digiturk uydu alıcılarıyla uzaktan kayıt hizmeti veriliyor? ?
Uzaktan kayıt hizmetini destekleyen kutular: DT-5005, DT-5103, DT-5104, AT-5105, DT-7103, DT-HY6100, DT-HY6101, DT-PHI 7100, DT-PHI 9100, HM-9502, HM-9503, HM-9504, HM-9505 Uzaktan kayıt emrini onlineislemler.digiturk.com.tr sitesinden ya da Digiturk müşteri hizmetlerini arayarak verebilirsiniz. Online işlemlerden uzaktan kayıt emri vermek için tıklayınız.
Digiturk kanal listesi, hangi kanal hangi sırada? ?
Digiturk'ün güncel kanal numarası listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Digiturk kumandasının fonksiyonları nelerdir? ?
Digiturk kumanda üzerindeki tuşların özellikleri: • Favorite ya da Fav: Kumandanızın "FAVORİ" tuşuna basarak istediğiniz kanalları favori listesine ekleyebilirsiniz. • Info ya da i: Kumandanızın "i" tuşundan, izlediğiniz programın başlangıç - bitiş saati, konusu ve oyuncularıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. • Rehber ya da Guide: Kumandanızın "REHBER" tuşuyla tüm yayın akışına ulaşabilirsiniz. • Menü ya da OPTS: E-Rehber, Kurulum, Ayarlar menülerine ulaşmak için "Menü" tuşunu kullanabilirsiniz. • Dil ya da Language: Belli programları ister Türkçe, ister orijinal dilinde izleyebilirsiniz. • Altyazı: Belli programları Türkçe ya da İngilizce altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz.
Kumanda çalışmıyor. ?
Bu durumda yapmanız gereken bir takım kontroller bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ediniz: • Kumandanızın SAT tuşuna basın, Televizyonun Digiturk’ün bağlı olduğu input modunda (HDMI, VGA, AV, vb.) olduğundan emin olun (Yeni teknoloji televizyonlarda genellikle "Source" tuşundan kontrol edilebilmektedir), • Digiturk uydu alıcınızın açık olduğundan emin olun (Ön paneldeki ışıklardan bu kontrolü yapabilirsiniz. Digiturk uydu alıcı açıkken yeşil ışık yanıyor olmalıdır). Kumandanızın pillerini çıkarıp tekrar takın, kumandanızın pillerini değiştirin, Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu kontrol edin. Sorun devam ediyorsa uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre bekledikten sonra tekrar takın. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Kumandanın üzerindeki VOD tuşu ne işe yarar? ?
Kumandanızın üzerindeki VOD (Video on Demand) tuşu sayesinde, Digiturk Plus uydu alıcılarını (PVR) kullanan üyelere sunduğu DVDigi servisine ulaşabilirsiniz. DVDigi servisi sayesinde, Digiturk tarafından her hafta güncellenen film, dizi, eğlence ve spor programı gibi içeriklere istediğiniz zaman ulaşabilir ve bu içerikleri son izleme tarihinden önce istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.
Yayın akışında yer alan bir programa nasıl hatırlatma (etiketleme) eklenir? ?
İzlemek istediğiniz bir TV programını kaçırmamak için “hatırlatma” (etiketleme) yapabilirsiniz. Kumandanızın üzerindeki “Guide” ya da “Rehber” tuşuna bastığınızda açılan Digiturk yayın akışında izlemek istediğiniz programın üzerine geliniz ve "OK" tuşuna basarak “hatırlatma” (etiketleme) yapınız. Etiketlediğiniz program başladığı zaman siz hangi kanalda olursanız olun, ekranınıza hatırlatma mesajı çıkar ve bu sayede etiketlediğiniz bir programı kaçırmamış olursunuz.
Digiturk Kolay Kurulum nasıl yapılır? ?
Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz: • Kumandanızın "Menü" ya da "OPTS" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, • Yön tuşlarıyla "KOLAY KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin, • Ekranda "Kurulum için OK tuşuna basınız" yazısını gördüğünüzde "OK" tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca "ÇIKIŞ" ya da "BACK" tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Kablosuz erişim cihazı (TP- Link) kurulumu nasıl yapılır? ?
Kablosuz erişim cihazı kolay kurulum programını indirmek için tıklayınız. Programı bilgisayarınıza kaydettikten sonra klasör içindeki EasySetupAsisttant.exe dosyasını çalıştırıp yönlendirmeleri takip ederek kurulum yapabilirsiniz.
Digiturk uydu alıcısı internete nasıl bağlanır? ?
Uydu alıcınızı internete bağlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz. • Ethernet kablosu üzerinden: İnternet bağlantınızın aktif olduğundan emin olduktan sonra; kablonun bir ucunu uydu alıcınıza, diğer ucunu modeminize bağlayın. Digiturk kurulumu yapılmış olan uydu alıcınızı internete bağladığınızda kullanıma hazırdır. • Kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını bilgisayarınıza bağlayın. Kullanmış olduğunuz kablo internetinizi, kablosuz erişim noktasına tanıtın. Bu işlemi yaptıktan sonra kablosuz erişim noktasını uydu alıcınıza bağlayın. Böylece uydu alıcınızın internet bağlantısını gerçekleştirmiş olursunuz. • Elektrik prizine takılan kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını direkt prize takın, ethernet kablosu yardımıyla uydu alıcınıza bağlayın. Diğer kablosuz erişim kutusunu prize takın ve ethernet kablosu yardımıyla modeminize bağlayın. Her iki erişim noktasındaki ışık, yeşile dönünce uydu alıcınız kullanıma hazır olacaktır. Bu yöntemle internet, uydu alıcınıza elektrik hattı üzerinden iletilmektedir.
Digiturk uydu alıcısı kilitlendi. ?
Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby’da bırakmanız tavsiye edilmektedir.
"Sinyal seviyesinde azalma var" sorunu. ?
Ekranda "sinyal seviyesinde azalma var" mesajıyla karşılaşırsanız sorunu gidermek için öncelikle Digiturk uydu alıcınızın arkasında takılı olan beyaz anten kablo bağlantısını kontrol ediniz. Eğer bağlantıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk görünmüyorsa ikinci adımda "KOLAY KURULUM" yapınız. Aşağıdaki adımları izleyerek Kolay Kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz: • Kumandanızın "MENÜ" ya da "OPTS" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KOLAY KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, • Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin. • Ekranda "Kurulum için OK tuşuna basınız" yazısını gördüğünüzde "OK" tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca "ÇIKIŞ" ya da "BACK" tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. • Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda "GELİŞMİŞ KURULUM" tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti yaşanıyorsa sinyalle ilgili geçici ya da kısa süreli olumsuzlukların yaşanması normaldir. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Digiturk Kolay Kurulum nasıl yapılır? ?
Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz: • Kumandanızın "Menü" ya da "OPTS" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, • Yön tuşlarıyla "KOLAY KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin, • Ekranda "Kurulum için OK tuşuna basınız" yazısını gördüğünüzde "OK" tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca "ÇIKIŞ" ya da "BACK" tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Bazı kanalları izleyemiyorum. ?
İzlemeye çalıştığınız kanalın paketiniz dahilinde olduğuna emin olduktan sonra "Kolay Kurulum" yaparak çözüme ulaşabilirsiniz. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz: • Kumandanızın "Menü" ya da "OPTS" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, • Yön tuşlarıyla "KOLAY KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin, • Ekranda "Kurulum için OK tuşuna basınız" yazısını gördüğünüzde "OK" tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca "ÇIKIŞ" ya da "BACK" tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. • Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda "GELİŞMİŞ KURULUM" tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir. Bu işlem sonrasında sorunun giderilmemesi halinde uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarıp tekrar takarak “KOLAY KURULUM” işlemini tekrarlayın. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda veya televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Görüntü ya da ses alamıyorum. ?
Uydu alicisindan televizyona giden baglanti kablolarinin (Scart, HDMI) düzgün takili olup olmadigini kontrol ederek uydu alicinizi kapatip tekrar açin. Sorunun devam etmesi durumunda uydu alicinizin güç kablosunu elektrik prizinden çikarin ve sonra tekrar takin. Tüm bu islemler sonrasinda sorun çözülmediyse Digiturk Müsteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardim alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulasmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarida aktarilan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta oldugunuz Digiturk uydu alici, kumanda ya da televizyonun tipine göre degisiklik gösterebilmektedir.
TV'de siyah ekran sorunu. ?
Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın, Televizyonun Digiturk'ün bağlı olduğu input modunda (HDMI, VGA, AV, vb.) olduğundan emin olun. Scart kablosuyla bağlantı sağladıysanız televizyon AV modunda olmalıdır. TV kumandasında yer alan "Source/Kaynak/Input" tuşundan bu ayarı kontrol edebilirsiniz. Bu kontroller sonrasında uydu alıcınızın açık olduğuna emin olun, ön paneldeki ışıkların yanıyor olması bu kontrol için yeterli olacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Görüntüde dalgalanmalar ve donmalar var. ?
Uydu alıcısından televizyona giden bağlantı kablolarının (Scart, HDMI) düzgün takılı olup olmadığını kontrol ederek uydu alıcınızı kapatıp tekrar açın. Sorunun devam etmesi durumunda uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Görüntü ile ses aynı anda gelmiyor. (Senkronizasyon sorunu) ?
Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre bekledikten sonra tekrar takın. Eğer yaşadığınız olumsuzluk düzelmezse "Kolay Kurulum" gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz: • Kumandanızın "Menü" ya da "OPTS" tuşuna basın, yön tuşlarıyla "KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın. • Yön tuşlarıyla "KOLAY KURULUM" menüsüne gelip "OK" tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin. • Ekranda "Kurulum için OK tuşuna basınız" yazısını gördüğünüzde "Ok" tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca "ÇIKIŞ" ya da "BACK" tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. • Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda "GELİŞMİŞ KURULUM" tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Digiturk Yetkili Servis bilgilerinize ulaşmak için tıklayınız. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Digiturk'le internet bağlantısı için yeni bir modem alınması gerekir mi? ?
Turkcell Superonline ADSL yeni üyelikleri için kampanya taahhüt süresi boyunca (24 Ay) aylık tüm vergiler dahil (%18 KDV) 4 TL bedelle Turkcell Superonline mülkiyetindeki modemler kullanımınıza tahsis edilir. Modem kullanım bedelinin Turkcell Superonline’a ödenmesi gerekmektedir. FİBER üyelikleri içinse, Turkcell Superonline mülkiyetindeki modemler abonelik boyunca herhangi bir bedel ödemeden kullanımınıza tahsis edilir. Mevcut SUPERONLINE üyeleri, mevcut modemlerini kullanabilirler.
Mevcut Digiturk üyesiyim, Digiturk'le internet teklifinden faydalanabilir miyim? ?
Evet, ayda 39 TL’den başlayan fiyatlar ile Digiturk’le internet tekliflerinden faydalanabilirsiniz. Digiturk’ünüz ile beraber faydalanabileceğiniz avantajlı tekliflerimiz için tıklayınız.
Sabit telefon hattı bulunmayan üyeler Digiturk'le internet kampanyasından faydalanabilir mi? ?
Evet. Aylık 10 TL yalın ADSL ücreti karşılığında bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Turkcell Superonline fiber altyapısının olduğu bölgelerde ise ek bir ücret ödemeden fiber internet kampanyasından yararlanabilirsiniz.
Digiturk'le fiber internet paketlerini kimler alabilir? ?
Fiber internet hizmeti Turkcell Superonline’ın fiber altyapısı olduğu bölgelerde sunulabilmektedir. Hangi bölgelerde geçerli olduğunu öğrenmek için tıklayınız.
Digiturk'le internet kampanyasına sahip üyelerin Dilediğin Zaman uygulamasından içerik izlemesi durumunda internet kotası etkilenir mi? ?
Altyapı uygunluğunuza göre Digiturk’le fiber internet paketlerinden faydalanmanız durumunda, Dilediğin zaman uygulamasından izlenen içerikler internet kotanızı etkilemeyecektir.
Digiturk'le limitsiz internet paketlerine ilişkin adil kullanım kotasının aşılması durumunda internet hızı kaç mbps olacaktır? ?
Adil kullanım kotası kapsamında paketlerde belirtilen hız alanı miktarlarının aşılması halinde, ay sonuna kadar fiber internet hizmetinde indirme (download) hızı 3 Mbps, yükleme (upload) hızı 1 Mbps olacaktır.
Digiturk kanal listesi, hangi kanal hangi sırada? ?
Digiturk'ün güncel kanal numarası listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Digiturk yayın akışına nasıl ulaşılır? ?
Tüm kanalların yayın akışına buradan ya da Digiturk kumandanızın “Guide” ya da “Rehber” tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.
Info(i) ve Rehber(guide) bilgileri ekrana gelmiyor. ?
Digiturk uydu alıcınızı standby konumuna getirin ve bir süre bekleyip tekrar açın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby durumuna getirmeyi unutmayınız.
Digiturk kumandasının fonksiyonları nelerdir? ?
Digiturk kumanda üzerindeki tuşların özellikleri: • Favorite ya da Fav: Kumandanızın "FAVORİ" tuşuna basarak istediğiniz kanalları favori listesine ekleyebilirsiniz. • Info ya da i: Kumandanızın "i" tuşundan, izlediğiniz programın başlangıç - bitiş saati, konusu ve oyuncularıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. • Rehber ya da Guide: Kumandanızın "REHBER" tuşuyla tüm yayın akışına ulaşabilirsiniz. • Menü ya da OPTS: E-Rehber, Kurulum, Ayarlar menülerine ulaşmak için "Menü" tuşunu kullanabilirsiniz. • Dil ya da Language: Belli programları ister Türkçe, ister orijinal dilinde izleyebilirsiniz. • Altyazı: Belli programları Türkçe ya da İngilizce altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz.